Felvételi tájékoztató

Felvételi tájékoztató

Intézmény neve: Demecseri Oktatási Centrum Gimnázium,
Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola
OM azonosító: 033645

Intézmény címe: 4516 Demecser, Szabolcs vezér út 4.
Telefon/fax: 06/42/233-028 Honlap: www.doc.sulinet.hu E-mail: doc@doc.sulinet.hu Intézményvezető: Sebőkné Varga Zita Katalin
Pályaválasztási felelős: Fazekas István Zoltán
Iskolánk 1963-tól működik, 2020. szeptemberében az 57-dik tanévét nyitja meg.

Városunk Demecser Nyíregyháza és Kisvárda között található a Rétköz szívében.
Vonattal könnyen megközelíthető a környező településekről.
A kezdetektől fogva családias, a tanulók ismerik egymást, a szüleikkel napi kapcsolatban vagyunk. Minden tanulónkra figyelünk, nem hagyjuk elkallódni őket.
Gimnáziumunkban a diákok igényeihez, képességeikhez igazodva tehetséggondozás és eredményes felzárkóztatás folyik. Célunk az, hogy felvett tanulóink mindegyike sikeres érettségi vizsgát tegyen és minél több diákunk felvételt nyerjen egyetemre, főiskolára. Ehhez a fiatal nevelőtestületünk minden segítséget megad.

Iskolánk a kezdetektől fogva részt vesz az Útravaló programban, melynek során a pályázati feltételeknek megfelelő tanulók mentortanáraink segítségével készülnek az érettségi vizsgára. A programban részt vevő diákok, Útravaló-MACIKA ösztöndíjban részesülnek.Intézményünk ECDL vizsgaközpontot, működtet, így a tanórán illetve tanórán kívüli felkészítés utána helyben tehetnek ECDL vizsgát. Eddigi tapasztalataink alapján a végzett tanulóink 50 %-a szerez ECDL vizsgabizonyítványt.
Miden évfolyamon csoportbontásban tanítjuk a matematikát, idegen nyelveket, informatikát. 11-12-dik évfolyamon a továbbtanulást segítő fakultációs órákat biztosítunk magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, angol nyelv, német nyelv, informatika, fizika, földrajz és kémia tantárgyakból.
Emelt szintű érettségire, való felkészülésre kínálunk fel lehetőséget angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból a tanuló választása szerint.
A 2020-21-es tanévben két 9-es osztályt indítunk. Mindkét osztályban a képzési idő 4 év.

9. évfolyamtól kezdődően:

  • tehetséggondozó programban vehetnek részt a tanulók
  • az esélyegyenlőség biztosítása érdekében felzárkóztatási foglalkozásokat tartunk
  • a diákok tanulmányi előrehaladását folyamatosan figyelemmel kísérjük
  • folyamatosan kapcsolatot tartunk a szülőkkel annak érdekében, hogy egyetlen diákunkat se veszítsünk el

Az intézmény biztosítja az iskolai közösségi szolgálat teljesítéséhez a feltételeket.
Az intézményünkben működő alapfokú művészeti iskolában, az általános iskolában meg­kezdett művészeti tanulmányok tovább folytathatók

A 2020/2021-es tanévben meghirdetett tanulmányi terület és belső kódja

Belső kód 0010
Indítandó osztályok száma: 1
Felvehető létszám: 17 fő

Emelt szintű angol nyelvi képzés

Ebben az osztályban az angol nyelv emelt szintű oktatása folyik, kezdő és haladó csoportokban. A második idegen nyelv a német nyelv vagy a francia nyelv, kezdő és haladó csoportokban. Az angol nyelvet heti 6 órában oktatjuk, így biztosítjuk azt a lehetőséget, hogy angol nyelvből 11. vagy 12. évfolyamon sikeres középfokú nyelvvizsgát tegyenek tanulóink.
Ez lehetőséget biztosít arra, hogy a végzés után felvételt nyerjenek felsőoktatási intézményekbe, egyetemre vagy főiskolára, mivel 2020-tól a felsőoktatási intézménybe jelentkezés feltétele, hogy a jelentkező rendelkezzen egy középfokú nyelvvizsga bizonyítvánnyal.
Emelt szintű érettségire, való felkészülésre kínálunk fel lehetőséget angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból a tanuló választása szerint.

Belső kód 0011
Indítandó osztályok száma: 1
Felvehető létszám: 17 fő

Informatikai képzés

Ebben az osztályban általános gimnáziumi képzés folyik. A négy évfolyam során emelt óraszámban tanítjuk az informatikát, így lehetőséget biztosítunk a tanulóknak, hogy órán szerzett ismeretekkel sikeres EDCL vizsgát tegyenek.
4 évfolyamos gimnáziumi kerettanterv; az első idegen nyelv az angol nyelv; a második idegen nyelv a német nyelv vagy a francia nyelv. Emelt szintű érettségire, való felkészülésre kínálunk fel lehetőséget angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból a tanuló választása szerint.

Belső kód 0012
Indítandó osztályok száma: 1
Felvehető létszám: 34 fő

Testnevelés tagozat képzés

Ebben az osztályban általános gimnáziumi képzés folyik. A négy évfolyam során emelt óraszámban tanítjuk a testnevelést, így lehetőséget biztosítunk a tanulóknak, hogy órán szerzett ismeretekkel sikeres emelt szintű érettségi vizsgát tegyenek testnevelés tantárgyból.
4 évfolyamos gimnáziumi kerettanterv; az első idegen nyelv az angol nyelv; a második idegen nyelv a német nyelv vagy francia nyelv. Emelt szintű érettségire, való felkészülésre kínálunk fel lehetőséget angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból a tanuló választása szerint.

Belső kód 0013
Indítandó osztályok száma: 1
Felvehető létszám: 34 fő

Általános gimnáziumi képzés

Ebben az osztályban általános gimnáziumi képzés folyik. A négy évfolyam során emelt óraszámban tanítjuk az informatikát, így lehetőséget biztosítunk a tanulóknak, hogy órán szerzett ismeretekkel sikeres EDCL vizsgát tegyenek.
4 évfolyamos gimnáziumi kerettanterv; az első idegen nyelv az angol nyelv; a második idegen nyelv a német nyelv vagy francia nyelv. Emelt szintű érettségire, való felkészülésre kínálunk fel lehetőséget angol nyelv, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból a tanuló választása szerint.

A felvételi eljárás rendje

Intézményünk a felvételi kérelmekről az általános iskolai tanulmányi eredmények alapján dönt, a felvételiző tanuló általános iskolai tanulmányait igazoló bizonyítványban, félévi értesítőjében szereplő osztályzatai alapján.
Az intézményben a tanulmányi területre való felvételi kérelmek elbírálásakor, a felvételi rangsor összeállításakor a 7. osztályos év végi és a 8. osztályos félévi tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe a következő tantárgyakból: magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, fizika, kémia, biológia, földrajz, informatika. A 7. osztályos év végi és a 8. osztályos félévi tanulmányi eredmények összege adja meg a tanuló felvételi pontszámát.
A sajátos nevelési igényű, valamint a beilleszkedési, magatartási nehézséggel küzdő tanulók esetén a szakértői véleményt figyelembe véve számoljuk ki a jelentkező felvételi pontszámát.

Demecser, 2019. október 14.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük